Ubytování v Montrealu

Jak to vypadá s ubytováním v Montrealu? Kolej tu bohužel nedostanete a tak si musíte zařídit ubytování sami. Většinou se hledá pronájem pokoje – tady je tento typ ubytování nazýván colocation. Místní kamarádka mi poradila hledat ubytování na serveru Craiglist. Naleznete tam opravdu hodně nabídek ubytování a je velice často aktualizovaný. (Téměř každý den). Dobrý je také server EasyRoommate, kde jsem nakonec našel ubytování i já. Na tento server si umístíte inzerát, že hledáte ubytování v té a té oblasti a pak vám chodí zprávy, když vám někdo zašle nabídku s bydlením. Také můžete sami aktivně vyhledávat. Ceny pokojů se pohybují běžně v relaci 400-500$, spíš blíž k té vyšší částce. Já tu platím 500$ měsíčně.

Někdo tvrdí, že nedoporučuje hledat z domova, ale až na místě. Jiní zase tvrdí, že je lepší mít ubytování zajištěné již z domova. Já bych řekl, že pravda leží někde uprostřed. Je dobré mít z domova vyhlédnutých několik pokojů a případně se rovnou objednat na prohlídky. Ovšem vždycky je lepší mít nějaký plán v záloze, takže rezervace nějakého levnějšího hostelu třeba na první 3 noci určitě nemusí být na škodu. Ne vždycky se totiž můžete spolehnout, že to, co si domuluvíte, bude platit. Já jsem jednal s několika lidmi a několikrát jsem měl již nějaké ubytování domluvené a nakonec se majitel buď vůbec neozval, nebo mi oznámil, že už klíčky předal někomu jinému.

Co se týče lokality ubytování, tak platí – čím blíž univerzitě, tím líp. Ideálně tak do 5 minut pěšky. A nebo blízko metra, ideálně modré linky. Proto je dobré přiletět do Montrealu včas, nejlépe ještě o prázdninách, než budou všechny pokoje vybrané místními studenty. Zimní semestr (tady se mu říká podzimní) tu začíná už 26. srpna. Ideální je přijet tak týden dopředu – stihnete se tak alespoň rozkoukat než začne škola.

2 komentáře u „Ubytování v Montrealu

  1. Pingback: Jak bydlím já | Klinkiho blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.