Výlet po východním pobřeží

Jelikož jsem dokončil svou stáž na Polytechnice a stále mi ještě zbylo pár dní času, rozhodl jsem se vydat se na výlet do USA. Konkrétně po východním pobřeží. Mám 10 dní na návštěvu Bostonu, New Yorku, Philadelphie a Washingtonu D. C.

Cesta do Bostonu

Mou první zastávkou v USA byl Boston. Do Bostonu jsem se vydal autobusem Greyhound. Musím říct, že jsem byl Greyhoundem poměrně zklamaný. Byla to poměrně dlouhá cesta – téměř 9 hodin a autobus byl strašně nepohodlný. Jel jsem v noci a měl jsem v plánu cestu prospat. To se bohužel nepodařilo, protože jsem kvůli bolesti zad a nohou nemohl usnout. Navíc je Greyhound velice drahý. Za cestu jsem dal cca 100$. Což je podle mě nehorázná částka. Vzdálenost Montreal – Boston je cca 600km. Doporučuju se této dopravní společnosti vyhnout.

Ubytování

Ubytování jsem si zabookoval téměř ve všech městech v hostelu Hostel International. Pouze v New Yorku jsem využil služeb jiného hostelu – Chelsea Highline Hostel. První dojmy z Hostel International jsou velice dobré. Chelsea hostel také není špatný, ale musím říct, že mám raději Hostel International. Je tam dobrá komunita a potkáte tam spoustu lidí. Bez problémů se tam domluvíte s ostatními na prohlídce města apod. V Chelsea tato komunita chybí. Na druhou stranu Chelsea v New Yorku má o něco lepší lokalitu než Hostel International.

Cesty po USA

Na cesty po USA jsem si zakoupil lístky u Megabusu. Musím říct, že po první cestě z Bostonu – New York jsem byl s kvalitou Megabusu velice spokojený. Autobus je pohodlný, dá se v něm spát.. A navíc je levný. Velice levný. Cesta z Bostonu do New Yorku mě vyšla na 25$, ale ostatní cesty na pouhých 11$.

Cesta zpět do Montrealu

Na cestu do Montrealu jsem si zabookoval vlak z Washingtonu D. C. Vlak jede celkem 13 hodin a to brzy ráno (vyjíždí z D. C. ve 3:15 am) a převážnou část cesty ve dne. Na tento vlak se velice těším, určitě bude pěknej výhled a alespoň poznám krajinu severovýchodu USA. Vlak je poměrně levný, má slevu na ISIC a s touto slevou je cena za celou cestu 73$! To je mnohem méně než autobus z Montrealu do Bostonu… A vzdálenost je více než 2 násobná 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *